celopera19

novinky

zákazník

Kamenná prodejna

FRbikes.cz shop
Suchovrbenské nám. 2724/7
České Budějovice, 370 06
FRbikes.cz - mapa

19.9.
2018

FRikes camp na Lipně

 

Po delší odmlce jsme se rozhodli opět uspořádat FRbikes camp. Lokalita byla již tradiční a to okolí Lipna Nad Vltavou, přesněji v Loučovicích, kde jsme nalezli ideální podmínky. Hned za pronajatou chatou  jsme natrasovali několik tréninkových spotů rozdělených podle obtížnosti. Poloha na úpatí Luče dává tušit,  že tu o kameny nebude nouze a tak se měli účastníci na co těšit.

Kempík jsme naplánovali celovíkendový s příjezdem v pátek  v podvečer. Pár piv, večeře, gril a spát abychom byli čilí na sobotu.

 

Krátký video od Boba.

 

Kempery si vzali na starost dva zkušení ostřílení kouči (Kojc a Schwara) a jeden mladý, dravý a neméně zkušený kouč (Koli). Bob za kamerou a Káma za foťákem vše pečlivě zaznamenávali. Ráno jsme zkontrolovali stav kol, upravili tlaky, poladili, odpružení, odskoky a začali s nácvikem základního postoje, zatáčení, zvedání kola, bunny  hopem  a přejezdem překážek hned na place před chatou. Po zahřátí jsme mohli na připravené tréninkové spoty do přilehlého terénu. Tam nás čekalo, jak jsme zmínili, několik tras, řazených dle obtížnosti. Po vysvětlení technik projíždění a  projetí stop koučema si  všichni zkoušeli a ladili bezpečné průjezdy. Do výuky jsme zařadili i výjezd přes kameny a kořeny, který by měl enduro jezdec zvládat pod helsem "co si sjedeš, to si i vyjedeš".

 

I ženy matky jsou s námi v bezpečí.

 

Karel zvláda po  pár nebojsech na výbornou.

 

Následoval  jeden z  nejtechničtějších spotů, který  si vyzkoušeli jen opravdu pokročilý jezdci, mezi kterými nechběly dvě  ženy. Po té jsme se rozdělili na dvě skupiny, jedna pokračovala na vrchol kopce, kde je  čekal trail směrem dolů a skupinu která šla hoblovat průjezd kamenným polem a bezpečný zvládnutí dropů. Kolem 14h jsme se všichni sešli v místí restauraci na oběde. Po něm nás čekal výjezd na protější kopec, kde jsme trénovali opět zvládnutí dropu a různých technik. Na  chatu se vracíme kolem 18h a máme připravenou dráhu na trénink odhazováni zadního kola, trénujem rovnováhu a před večeří proběhne ještě spontální zápas v kolové.

 

Giant Trance ADV v akci.

 

Večer studujeme pořízené záběry průjezdů jednotlivých sekcí a podrobujeme je kritickému rozboru. Elekronická tužka selhala, tak na scénu nastoupil "elektronický pohrabáč" :)

 

 

 

Rozprava nad projíždění klopených zatáček v bikeparku Lipno.

 

Neděle patří bikeparku Lipno a tréninku průjezdu klopených zatáček, tlumení a průjezdu boulí, překonávání lavic a technice skoků, kde si každý volí obtížnost a na jednoduché lavici si může vše vyzkoušet. Dopoledne uteče jako voda a po obědě, se dělíme na skupinku trail a bikepark, abychom se opět po hodince setkali. Po 16hodině toho máme už všichni dost  a míříme na parkoviště k vozům. Dojemný loučení a FRbikes camp je za námi.

Podle ohlasů se účastníkům camp líbil a posunul je v ježdění o krok dál. Progres byl vidět doslova před očima. Překážky, na které někteří jezdci v sobotu nevěřícně hleděli už v neděli odpoledne s přehledem a jistotou zdolávali. Tak díky a zas na jaře!

 

I Bára byla na testovacím okruhu jako doma.

 

nahoru
TOPlist