celopera19

novinky

zákazník

Kamenná prodejna

FRbikes.cz shop
Suchovrbenské nám. 2724/7
České Budějovice, 370 06
FRbikes.cz - mapa

14.2.
2019

Celoodpružené novinky Giant 2019 v FRbikes

 

Do FRbikes nám přistáli další novinky od Giantu, nyní se podíváme na Giant Trance v karbonu i hliníku a dámské enduro LIV Hail.

 

Giant Trance 29 2  -  67 999Kč

 

Zcela nový Trance 29 navržený podle současných trendů je určený zejména pro příznivce technických trailů i hravých singletracků, kterým nejvíce vyhovuje největší rozměr kol, tedy 29“. Své uplatnění ale najde třeba i jako bike na hodně technické XC maratony. Zkrátka tohle kolo posouvá označení „univerzální trail bike“ do zcela nových rozměrů a je až návykově zábavné.

"Vývoj zcela nové generace Trance 29 trval několik let a podíleli se na něm i naši týmoví jezdci, kteří přesně vědí, co má takové kolo „umět“. Lehký hliníkový rám ze špičkové slitiny ALUXX SL je od základu navržen pro 29“ kola a svou geometrií se blíží enduro speciálům s vyššími zdvihy (úhly: 66,5° hlavový, 74,5° sedlový). Trance 29 je ale navržen jako trail bike, a tak disponuje „jen“ 115 milimetry plně aktivního odpružení Maestro. Mohlo by se zdát, že 115 mm je málo, navíc když přední zdvih je 130 mm, ale v kombinaci s 29“ koly je 115 mm vzadu optimální hodnota pro sjezdy i výjezdy. Tam kde je třeba, Trance 29 nechá zapomenout na suchá tabulková čísla a jeden se diví, co těch 115 mm zdvihu zadní stavby pobere. Tam, kde to třeba není, se Maestro postará o vyvážený přenos energie k zadnímu kolu. Horní vahadlo je karbonové (Advanced Forged Composite Technology) pro vyšší tuhost i pevnost, uchycení tlumiče Trunnion Mount přináší vyšší citlivost odpružení. Samozřejmostí je teleskopická sedlovka s ovládáním z řídítek, vnitřní vedení bowdenů a bezdušové pláště."

Trance 29 2 je osazen 12ti rychlostní sadou SRAM NX Eagle, brzdí čtyřpístkové SRAM Guide T a pruží FOX, v předu Rythm 34 a v zadu Float DPS a nás při testování moc bavil!

 

 

Giant Trance Advanced Pro 29 2 -  106 999Kč

 

Vývoj zcela nové generace Trance 29 trval několik let a podíleli se na něm i naši týmoví jezdci, kteří přesně vědí, co má takové kolo „umět“. Rám je celý vyroben z karbonu, tedy včetně zadní stavby (materiál Advanced Composite), a je od základu navržen pro 29“ kola. Svou geometrií se blíží enduro speciálům s vyššími zdvihy (úhly: 66,5° hlavový, 74,5° sedlový), navržen je ale jako trail bike, a tak disponuje „jen“ 115 milimetry plně aktivního odpružení Maestro. Mohlo by se zdát, že 115 mm je málo, navíc když přední zdvih je 130 mm, ale v kombinaci s 29“ koly je 115 mm vzadu optimální hodnota pro sjezdy i výjezdy. Tam, kde je třeba, Trance 29 nechá zapomenout na suchá tabulková čísla a jeden se diví, co těch 115 mm zdvihu zadní stavby pobere. Tam, kde to třeba není, se Maestro postará o vyvážený přenos energie k zadnímu kolu. Horní vahadlo je karbonové (Advanced Forged Composite Technology) pro vyšší tuhost i pevnost a zároveň nižší hmotnost, uchycení tlumiče Trunnion Mount přináší vyšší citlivost odpružení. Zapletená kola Giant WheelSystem s karbonovými ráfky (vnitřní šířka 30 mm) se otáčejí na Boost pevných osách a jsou již z výroby v bezdušové úpravě. Samozřejmostí je teleskopická sedlovka s ovládáním z řídítek a vnitřní vedení bowdenů.

Celokarbonový Trance ADV 2 je osazen 12ti rychlostní sadou SRAM NX Eagle, brzdí čtyřpístkové SRAM Guide T a pruží FOX, v předu Rythm 34. Nešetřilo se na kolech -  lehoučké a tuhé Giant TRX 1 29 WheelSystem se skládají z širokých (30mm vnitřní šířka) karbonových ráfků, přímého výpletu a nábojů s DT swiss vnitřnostmi.

 

 

LIV Hail 2 - 76 999Kč

 

 

Líbí se vám představa mít jedno horské kolo na všechno? Kolo, na kterém vyjdete i dlouhé a prudké kopce, abyste si pak užily parádní sjezdy. Kolo, na kterém se vyřádíte v bikeparku a další víkend vás doveze „na bednu“ v enduro závodě. Tak přesně takové kolo je Hail – dámské provedení legendárního pánského enduro modelu Reign. A to mluví samo za sebe!

Hliníkový rám ALUXX SL se specifickou dámskou geometrií dokonale využívá všech předností 27.5“ kol. Odpružení Maestro poskytuje zdvih 160 mm a díky uchycení tlumiče typu „Trunnion Mount“ přináší vysokou citlivost i na menších nerovnostech. Jednodílné horní vahadlo je pro vysokou tuhost a pevnost při nízké hmotnosti vyrobeno z karbonového kompozitu. Pokud jde o přední odpružení, tak oproti modelu 2018 má tento nový model vyšší zdvih vpředu – vidlice RockShox Yari RC poskytuje až 170 mm. Pro dosažení vysoké tuhosti výpletů a tím i celého kola jsou použity širší (Boost) pevné osy. Z dalšího vybavení bychom měli zmínit řazení SRAM NX Eagle 1x12 s širokým rozsahem převodů, výkonné čtyřpístkové brzdy SRAM Code R nebo dnes již takřka nepostradatelnou teleskopickou sedlovku. A zcela určitě oceníte také širší pláště Maxxis Minion s ochranou boků EXO, které jsou připraveny i na bezdušový provoz pro snížení rizika defektu (místo duše je pak v plášti speciální těsnící tmel).

 

 

 Další stroje Giant Reign a Trance 27.5 které nám dorazili na shop najdete zde:

 

nahoru
TOPlist